Meie muuseumis toimuvad põnevad haridusprogrammid. Unikaalsed ajaloo- ja loodusobjektid annavad võimaluse korraldada väga erinevaid programme. Allpool mõned neist:

Programm AJALOO KESKEL

Peamiselt ekskursiooni vormis programm viib meid unikaalsetesse kohtadesse, mis jutustavad põneva läbilõike Eesti ajaloost. Saha kabel on üks ilusamaid ja põnevamaid pühakodasid. Kostivere mõisas saab aimu, mis on üldse mõiste mõis ja kuidas need mõjutasid kohalikku ajalugu. Jägala linnamägi on üks kõige põnevamaid Eesti arheoloogiamälestisi. Linnamäe elektrijaam on põnev ja ülevaatlik tehnikaajaloo peatükk. Jõelähtme kivikirstkalmed on väga näitlik objekt põnevast perioodist Eesti ajaloos. Rebala muuseumis saab kogu muinasajaloole ringi peale jutustada.

Programmi kestus: 180 min. Hind 150.-

Programm AVASTAME JÕGE

Toimub matk Rebala muuseumi juurest Kostivere karstialale. Olenevalt aastaajast ja sademete hulgast võib karstialal jälgida eriliselt kõituvat Jõelähtme jõge või kõndida täiesti kuivas jõesängis. Juhendaja räägib matkal teoreetilist osa ja koos otsitakse maastikul vee tegevuse tulemusel moodustunud geoloogilisi erisusi. Tagasi muuseumi juures praktilise tegevusena on programmis looduses oleva vee puhastamine ja joogiks kasutamine. Loodusest leiduvatest materjalidest käepärase veefiltri tegemine. Filtreeritud veest ja loodusest korjatud taimedest valmistame teed. Toimub ka Rebala muuseumi külastus koos tutvustusega.

Läbiviijate arv: 1 Programmi kestus: 120 min. Hind 150.-

Programm AVASTAME TULD

Toimub juhendaja loeng demonstratsioonidega ning erinev õpilaste praktiline tegevus CO2 mõõtmisel, tule süütamisel, tule kustutamisel. Kasutame erinevaid tule süütamise meetodeid ja uurime, kuidas need toimivad. Õpilased omandavad teadmisi tule mõjust keskkonnale, tule ajaloost, looduses ellujäämisest ja tuleohutusest.

Programmi kestus:120 min. Hind 150.-

 

Täpsem informatsioon tel. 5032774 janek@rebala.ee